Про це заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков.Так чиновник прокоментував намір Великобританії звернутися до ЄС з пропозицією ввести заборону на в'їзд до європейських країн законодавців РФ.

Пушков зауважив, що подібні погрози не зможуть змусити російський парламент поміняти позицію щодо Криму.

«Не думаю, що через такі заходи російський парламент голосуватиме інакше. Такого роду пропозиції викликають лише додаткову напругу... Природно, Росія відповість такими ж заходами зі свого боку», – зазначив голова комітету.

Також він закликав владу Євросоюзу до «тверезості й раціональності». За словами Пушкова, оголошення персонами нон-ґрата в країнах ЄС російських депутатів і сенаторів може призвести до «небаченого в історії заморожування міжпарламентського діалогу», підриву співробітництва в рамках загальноєвропейських організацій, таких як ПАРЄ і ПА ОБСЄ.

«І це буде гірше, ніж у роки холодної війни, коли такі контакти служили для зниження міжнародної напруженості», – попередив чиновник.

Він додав, що країни Євросоюзу «не є єдиними державами в світі».

«Якщо таке рішення буде прийнято, то законодавці РФ будуть посилено розвивати відносини з парламентами, які знаходяться за межами Європейського Союзу і відкриті для контактів. ЄС – це лише 28 держав, весь світ до нього не зводиться», – сказав Пушков.

Нагадаємо, уряд Великої Британії планує переконувати лідерів інших держав ЄС включити деяких депутатів російського парламенту в список людей, яким буде заборонено в'їзд на територію ЄС через дії Росії в Криму.

Джерело: ИТАР-ТАСС