Під час проведення лабораторних досліджень птиці на Миколаївщині, у селах Новоматвіївське і Кандибине зафіксували РНК вірусу пташиного грипу типу А1 субтипу H5.

Про це інформують на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Спочатку вірус виявили у шістьох мертвих птахів, які належали мешканці села Кандибине Новоодеського району Миколаївської області. 8 грудня в селі запровадили карантин. Згодом зібрали лабораторний матеріал трахіальних та клоачних змивів птахів із сіл Сільвестрівка, Новоматвіївське, Новоінгулка, Степанівка, а також туристичного двору «Золота підкова». В результаті дослідження зафіксували вірус А1Н5 у птахів села Новоматвіївське.

З цього приводу 12 грудня зібралося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській районній державній адміністрації. Під час нього село визнали неблагополучним і вирішили здійснити низку протиепідеміологічних заходів: зонування, стемпінг-аут, дезінфекцію.

У зв'язку з виявленням осередку вірусу, було утворено зону захисту, до якої увійшли с. Кандибине, с. Сільвестрівка, Новоодеського району та туристичний двір "Золота підкова”. Вона охоплює територію радіусом 3 км від осередку захворювання. У радіусі 10 км від нього утворено зону нагляду, до якої належать: с. Новоінгулка Новоодеського району, с. Степанівка Баштанського району та с. Капустине Вітовського району.

Читайте більше новин за посиланням: