Відповідний реліз оприлюднила ФШУ.

«З 1 по 18 березня 2016 року в місті Львові проходив матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок за участю українки Марії Музичук та китаянки Хоу Іфань. Матч відбувся на високому організаційному рівні та здобув високі оцінки проведення з боку Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ).

Така визначна подія відбулася з ініціативи та підтримки державних органів України. ФШУ працювала в рамках Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року (далі Оргкомітет). Останній, своєю чергою, доручив ФШУ укласти Угоду про проведення матчу, і це рішення затвердив виконком ФШУ. Гарантіями виконання фінансових та організаційних зобов’язань за цією угодою були офіційні листи до ФІДЕ, підписані у тому числі такими посадовцями, як міністр молоді та спорту України та Львівський міський голова А.І. Садовий», – йдеться в заяві.

За словами президента ФШУ Віктора Капустіна, із затвердженого оргкомітетом кошторису в розмірі 405 500 євро ФШУ отримала та перерахувала до ФІДЕ кошти в розмірі 345 500 євро, з яких 245 500 євро – це кошті місцевих бюджетів м. Львова та області, 100 000 євро є коштами ФШУ, залученими від спонсорів. На превеликий жаль, питання фінансування матчу не було остаточно вирішено і це поставило під серйозну загрозу авторитет України на міжнародній арені.

«Попередньо, джерелом фінансуванням решти 60 000 євро (призові кошти Марії Музичук) передбачалась Львівська міська влада, яка вела переговори з пані Марією, щодо компенсації цих коштів в іншій прийнятній формі. Про цей процес були повідомлені всі сторони: спортсменка, її батьки та тренери, ФШУ, ФІДЕ, Мінмолодьспорт. Як секретар оргкомітету я написав кілька листів заступнику робочої групи з підготовки та проведення матчу за звання чемпіонки світу з шахів у Львові, львівському міському голові пану А. Садовому з проханням прискорити ці переговори (які він сам ініціював і неодноразово обіцяв вирішити позитивно), але, як це не прикро, відтермінування вирішення цього питання призвело до небажаних дій з боку ФІДЕ відносно всіх українських шахістів», – йдеться далі.

«Позиція ФШУ є такою: ініціатори та безпосередні організатори матчу, що надавали свої зобов’язання, мають знайти можливості з врегулювання цього питання з екс-чемпіонкою світу Марією Музичук у світлі попередніх домовленостей. Зі свого боку ФШУ, як і завжди, докладе зусиль для захисту членів федерації та пом’якшення або відтермінування тимчасових санкцій до моменту їхнього повного зняття», – вважає Капустін.

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий звинуватив особисто Капустіна в цій ситуації.

Як повідомляли, ФІДЕ тимчасово відсторонила українських спортсменів від змагань через заборгованість. Раніше повідомляли, що борг федерації становить 60 тисяч євро.  Федерація шахів України не розрахувалася з Міжнародною шаховою федерацією (FIDA) за організацію матчу між Марією Музичук і Хоу Іфань.