Про це повідомляє телерадіокомпанія Yle.

Соратник Путіна Борис Ротенберг, який входить до санкційного списку США, планував звести гостьовий будинок площею 350 квадратних метрів неподалік від військового полігону.  Комісія з навколишнього середовища міста Ханко в 2016 році схвалила проект, після чого Оборонні сили звернулися до суду з вимогою скасувати дозвіл. Військові заявили, що шум, що доноситься з полігону, може перешкодити людям, що знаходяться поблизу.

Перша скарга Оборонних сил була відхилена восени 2017 року Адміністративним судом Гельсінкі. У жовтні 2017 року комісія з навколишнього середовища Ханко вдруге розглянула питання про будівництво будинку і знову схвалила план споруди.

Оборонні сили подали до Адміністративного суду Гельсінкі нову скаргу. На початку листопада він виніс нове рішення, яке наказує скасувати дозвіл на будівництво будівлі. Оборонні сили знову обґрунтовували свою вимогу звітом Комісії з навколишнього середовища від 2004 року про те, що навколишні жителі зазнають помітного впливу шуму від полігону.

Зазначимо, Борис Ротенберг є громадянином Росії та Фінляндії. Він входить в найближче оточення президента РФ Володимира Путіна і включений в санкційний список США.