Про це повідомив у Twitter посол України у Фінляндії Андрій Олефіров. 

Зокрема, тим українцям, які користуються не біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон, як і раніше, слід звертатися до посольства Фінляндії в Україні для отримання візи для виконання сезонних робіт.

У диппредставництві попередили, що чинна шенгенська віза (туристична або ділова) не дає права на виконання сезонної роботи на території Фінляндії, у цьому випадку слід оформити спеціальну візу для виконання сезонних робіт.

«Водночас, якщо ви маєте намір відвідати Фінляндію виключно з метою збору диких (лісових) ягід і у вас є чинна фінська віза, то оформлювати візу для виконання сезонних робіт не потрібно. Однак за таких обставин про свій майбутній візит у Фінляндію слід повідомити посольство Фінляндії в Україні», - зазначили у посольстві.

Тим українцям, які користуються біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон,  з 1 січня 2018 року для приїзду у Фінляндію для виконання сезонних робіт терміном до 90 днів слід оформлювати сертифікат на сезонну роботу.

«При цьому законодавством Фінляндії розширено поняття сезонної роботи: робота для сільського господарства, громадського харчування, лісового господарства, на хутровій фермі, збирання ягід на фермі, консультування з питань туризму. Єдиним видом сезонних робіт, який не потребує наявності сертифікату, залишається збирання диких (лісових) ягід», - поінформували у посольстві.

Для отримання сертифікату заявник має звертатися не до посольства Фінляндії в Україні, а надсилати заяву та інші матеріали безпосередньо до Імміграційної служби Фінляндії. 

Детальні роз’яснення щодо процедури оформлення сертифікату містяться на сайті посольства Фінляндії в Україні.