Як відзначається у зверненні, яке є у розпорядженні «Вголосу», найбільш дієвим та історично перевіреним чинником, що суттєво впливає на об’єднання суспільства, є духовний потенціал української мови.

«Саме рідна мова неодноразово ставала культурним оберегом українства, який у найскрутніші часи допомагав обстояти національну ідентичність. У сучасних складних обставинах, коли демасковані доморощені та заслані до нас українофоби своїми кривавими вакханаліями вкотре зазіхають на фундаментальні підвалини української державності – мову і культуру – та послідовно насаджують неприродний стереотип «двоєлічія», важливо не піддатися словоблудію і не дати на відкуп ворогові найдорожче заради нібито досягнення ефемерного «миру», – наголошується у зверненні.

Натомість академічна громада ЛНУ ім. І. Франка схвалює та підтримує ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо збереження та розвитку української мови як єдиної державної із відповідним законодавчим закріпленням цієї норми. Науковці університету обіцяють докладати максимальних зусиль для утвердження високого статусу української мови в Україні та світі.