У рамках боротьби з поширенням нового коронавірусу у Франції набули чинності анонсовані напередодні владою суттєві обмеження на пересування людей.

Як інформує DW, з 17 березня жителям країни дозволяється виходити на вулицю тільки з професійних або медичних причин, а також для купівлі товарів першої необхідності і ліків. Обмеження діятимуть щонайменше 15 днів.

Також залишати помешкання дозволяється у разі “нагальних родинних причин” – наприклад, для догляду за немічним родичем або дітьми, оскільки школи і дитячі садки закриті по всій країні з понеділка. Дозволяються нетривалі заняття спортом неподалік від дому, якщо вони не проводяться в групі, а також вигул собак.

Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер назвав заходи “найсуворішими в Європі”. Він додав, що всі “заходи в групах заборонені”. У якості прикладів він навів спільні обіди в колі великої родини, перегляд телевізійних програм у широкому колі або ігри в карти з друзями.

Контролюватимуть дотримання обмежень майже 100 тисяч співробітників поліції, зазначив Кастанер. За порушення громадянам загрожують штрафи в розмірі 135 євро.

Як відомо, в Італії та Іспанії вже діють аналогічні правила.

Раніше повідомлялося, що французька транснаціональна компанія LVMH, яка відома, як власник модного бренду Louis Vuitton та виробник предметів розкоші, почне виготовляти антисептик на  своїх заводах через стрімке поширення коронавірусу у світі та абсолютно безкоштовно передавати національним органам охорони здоров’я.