Слідство висунуло звинувачення в терористичній змові двом чоловікам 30 і 45 років, які підозрювалися у замаху на президента Франції 2018 року.

Про це повідомляє видання Le Parisien.

Як повідомили в Генеральній дирекції Внутрішньої безпеки Франції, обвинувачення стосуються ультраправого угруповання Les Barjols, учасники якого виявляють готовність до насильства. Їх затримали 11 листопада в Мозелі на північному сході Франції за підозрою у замаху на президента Франції під час святкування сторіччя Першої світової війни в листопаді 2018 року. У помешканнях затриманих поліція провела обшуки. Злочинці визнали свою провину. Їх помістили під арешт.

Один з затриманих, 45-річний чоловік раніше притягувався до відповідальності за п’ять злочинів загального характеру. Адвокат другого підозрюваного, П’єр-Франсуа Фелтесс відмовився давати коментарі.

У справі ймовірного замаху затримано чотирьох людей. Організатором спроби нападу на Макрона вважають 62-річного пенсіонера з Ізера Жан-П’єра Б.

2018 року слідчі зацікавилися ним у зв’язку з його відкритими погрозами президенту Франції в соцмережах. Як повідомляється, один з родичів цього адміністратора сторінки Barjols в Ізері заявив, що хоче вразити Еммануїла Макрона керамічним ножем, який планувалося пронести через рамку металошукача під час урочистих заходів.

Нагадаємо, у Польщі розкритикували Макрона.