Археологи зазначають, що наскельні малюнки у французькій печері можна віднести до найдавніших зображень такого роду в Європі.

Для порівняння, найдавніший на сьогодні наскельний живопис у печері Шове було намальовано 30-33 тисячі років тому.

«Як видно, ці малюнки трохи давніші від знаменитих зображень тварин з печери Шове в південно-східній частині Франції. На відміну від творів у Шове, розташованих глибоко під землею і далеко від місця проживання людей, малюнки у печері Кастане напряму пов'язані з повсякденним життям стародавніх людей. На це вказують знайдені там же знаряддя праці, кістки та майстерні з виробництва прикрас», – повідомляє керівник групи археологів Рендалл Уайт з університету Нью-Йорка (США).

У 2007 році в печері зрушився великий сегмент стелі. Під час її складання археологи виявили сліди червоної фарби і велику кількість малюнків, висічених на її поверхні за допомогою примітивних інструментів. Незважаючи на те, що значна частина живопису була під час обвалу знищена, стародавні гравюри зостались в непоганому стані.

Археологи зазначають, що автор спершу обробляв стелю, аби згладити всі нерівності. Що стосується самого зображення, то на ньому є: чотириногий звір, жіночі статеві органи та заглиблення, які за формою нагадують вісімку. 

Відбитки долонь допомогли дослідникам визначити, що авторами малюнків були здебільшого жінки. 

Джерело: ukrinform.ua