У скульптурі зображено, як солдат у шоломі з червоноармійською зіркою збирається ґвалтувати жінку в цивільному, повідомляє Trojmiasto.pl.

Персонажі скульптури мають натуральні розміри. Однією рукою ґвалтівник тримає свою жертву за волосся, в іншій руці у нього пістолет, яким погрожує жінці.

Монумент у стилі «соціалістичного реалізму» установив (без дозволу міської влади) студент місцевої Академії мистецтв Єжи-Богдан Шумчик.

Скульптор назвав свій твір «Komm Frau», що німецькою означає «Пішли, жінко». Як стверджує видання, цими словами радянські солдати зверталися до жінок, яких хотіли зґвалтувати . Очевидно, йдеться про радянський наступ у Східній Прусії (нині Калінінградська область РФ і північна Польща).

Скульптор встановив свою роботу на постаменті соціалістичного пам'ятника визволителям Гданська - танку Т-34.

На таких танках узимку 1945 року війська Другого Білоруського фронту Червоної армії разом із польськими союзниками вели бої з німцями за Данциґ-Гданськ, який після війни увійшов до складу соціалістичної Польщі.

Встановлену в часи Польської Народної республіки «тридцять четвірку» регулярно розмальовували і обписували антикомуністичними гаслами. Але «контр-скульптуру» розмістили біля танку вперше.

«Скульптура присвячена історичній правді, - зазначив автор пам'ятника. - Йдеться про долю жінки під час війни».

За словами Шумчика, він «не є русофобом» і не цікавиться політикою, тільки мистецтвом.

«Хотів показати цим твором, що досі є люди, які знають і пам'ятають історію, - сказав він. - Знаю, що скульптура вульгарна  і може бути сприйнята погано, але такою є історія».

Автор встановив скульптуру власним коштом. Шумчик зізнався, що планував поставити її - теж без офіційного дозволу - біля Бранденбурзьких воріт у Берліні, але не мав коштів на перевезення.

Скульптура не простояла й доби. Вранці про її появу міській поліції повідомила «обурена характером монументу» мешканка Гданська. Міська влада прибрала бетонного гвалтівника і його жертву.

Джерело: Історична правда