Як повідомляє «ВВС-Україна», міліція намагалася зупинити демонстрантів сльозогінним газом.

Тисячі учасників протестів зібралися вночі біля урядової комплексу, незважаючи на вимоги поліції розійтися. У багатьох місцях виникли стихійні барикади.

Протести розростаються по всьому Гонконгу. Близько трьох тисяч людей перекрили основну дорогу через затоку в районі Монг-Кок, ще тисяча осіб влаштувала протистояння з поліцейським спецназом в жвавому торговому районі в центрі Гонконгу.

Напередодні ранкової години пік поліція звернулася до учасників протестів з вимогою «дотримуватися спокою, припинити напади на поліцейські заслони і звільнити основні магістралі».

Департамент освіти Гонконгу оголосив в понеділок, що школи в центральному та західному районах міста будуть закриті.

Раніше поліція зі змінних успіхом застосовувала проти учасників демонстрацій кийки, сльозогінний газ і перцеві аерозолі. Організатори акції закликали демонстрантів не ризикувати і відступити в разі, якщо поліція розпочне застосовувати гумові кулі.

«Це питання життя і смерті, якщо виникне загроза їх життю, вони повинні відступити», – заявив один з організаторів групи «Оккупай Сентрал» професор Чан Кінман.

Саме ця група згуртувала навколо себе протестний рух студентів і стала ініціатором кампанії масової непокори, яка має розпочатися в середу.

Між тим в неділю поліція заарештувала 78 осіб за звинуваченням у «силове проникнення в урядові установи, незаконних зібраннях, створенні заворушень в громадських місцях, нападах на представників влади і створенні перешкод офіцерам поліції при виконанні ними службових обов'язків».

Раніше в суботу було заарештовано ще 70 осіб, частина з яких незабаром була відпущена.

Незважаючи на те, що в Гонконзі розташований гарнізон Народно-визвольної армії Китаю, влада висловила упевненість, що адміністрація анклаву самостійно впорається з ситуацією.

Представник управління у справах Гонконгу і Макао заявив, що Пекін «категорично заперечує проти будь-яких незаконних дій, які порушують правопорядок і ставлять під загрозу громадський спокій, і всіляко підтримує уряд Гонконгу».

Тим не менш, експерти вважають, що комуністична влада Китаю стривожена тим, що заклики до демократії можуть бути підтримані і на материковій частині країни.

Великобританія повернула Гонконг Китаю в 1997 році на умови збереження формули "одна країна, дві системи", яка гарантує в Гонконзі збереження свободи і права на протести, яких позбавлені жителі материкового Китаю.