Всі ці образи роїлись у моїй голові напередодні поїздки. В уяві була своя Греція, яка потребувала перевірки на реальність. Тож у мандрівку я відправлялась із особливим настроєм.

…Греція мов перла розсипана у морі численними островами. Кожен із них в своєму роді унікальний, кожен має свою історію. Одним із найбільших є Кріт, за легендою саме тут народився Зевс.

Ступивши на острів, перше, що вражає це кольори: насичені та досконалі. Синє море, що з’єднується із небосхилом; кам’янисті гори пастельних тонів увиразнюють рожеві бутони  олеандрових кущів. Аскетичний простір подекуди всіяний будівлями та святинями.

Наступним пунктом у списку першовідкривача є повітря. Цілющість критського повітря відзначав ще Гіппократ. І справді дихається тут особливо легко. Відтак на час перебування дихати було чи не найулюбленішим заняттям, бо чи не вперше в житті вдихання кисню приносило стільки радості.

Третій пункт – море, яке завжди є святом.

Протяжність Криту сягає 200 кілометрів. Проте, незважаючи на площу острів має чимало визначних пам’яток, цікавих до огляду.

За легендою саме на Криті народився Зевс. На острові знаходяться печери верховного бога Олімпу, які користуються великою туристичною популярністю.

Найвідоміша принада Криту, Кноський палац. Вважається, що свій вік палац веде із другого тисячоліття до нашої ери. Його будівництво велось не одне століття. Кноський палац-ровесник єгипетських пірамід і Стоунхеджа. Палац відноситься до мінойської культури — найдавнішої європейської цивілізації, яка процвітала на Криті за тисячі років до нашої ери (приблизно 2600—1400 роки до н. е.).

Дух давнини дуже гостро відчувається на острові, зв’язок із нею вчувається у кожному кроці, ступленому на пісок, його передає сама атмосфера.

На Криті є чимало святинь. Храми здебільшого зовні всі однакові: білі стіни та куполи із червоної черепиці. Повсюди на острові  зустрічаються каплиці. Різних масштабів, від наймініатюрніших до великих. Є святині які знаходяться в морі. Стежки до них вимощені камінням.

Більшість критян − християни, ревні у віруваннях. Втім, на Криті живуть і ті, хто і сьогодні поклоняються давньогрецьким богам. На острові скрізь розміщенні свідчення стародавніх вірувань греків.

Що стосується транспорту, то міськими автобусами пересуватись дуже зручно. Всюди працюють кондиціонери. Панорами, як відкриваються з вікна роблять такі мандрівки медитативними і водночас дозволяють більше познайомитись із островом.

Натхненних Вам мандрівок та цікавих відкриттів!

Роксолана Савчин, «Вголос»