Всього з січня 2009 року по серпень поточного року покінчили з собою 3124 греки, визнав уряд країни. Про це пише газета El Mundo.

З цими даними перед парламентом країни виступив міністр громадського порядку та захисту громадянина Нікос Дендіас. Він визнав, що на початку цього року, коли МОЗ оприлюднило дані про статистику самогубств, вони були занижені.

Лідером за кількістю самогубств є Афіни, де з початку 2009 року пішли з життя з власної волі 355 осіб. Далі йдуть Салоніки (319).

Видання зазначає, що зростання кількості самогубств безпосередньо пов'язане з зубожінням населення. За даними грецького агентства ELSTAT, опублікованими 22 листопада, у другому кварталі цього року середній дохід середньостатистичної грецької родини знизився на 15% в річному обчисленні, при цьому домашні витрати зросли на 37%.

Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас визнав, що за останні роки рівень життя греків впав на 35%.

Один з координаторів неурядової організації Klimaka, яка допомагає людям, що потрапили в біду, психолог Аріс Віолаціс повідомив, що з початку кризи кількість осіб, які перебувають у стані готовності накласти на себе руки, зросла на 50%.

«Зараз основна частина депресій викликана суто економічними причинами», — підкреслив експерт, визнавши, що часто не може допомогти пацієнтам.

До того часу, як в Греції розгорілась економічна криза, в країні практично не було самогубств — Греція традиційно займала низові позиції у відповідних світових рейтингах. До 2009 року частка самогубців в Греції становила 2,8% на 100 тисяч громадян. За десятиліття до початку кризи в Греції покінчили з собою 3656 осіб, тобто майже стільки ж, скільки за три роки кризи.

При цьому накладають на себе руки не лише бідні. На початку жовтня на тлі гучного корупційного скандалу покінчив із собою колишній заступник міністра внутрішніх справ Греції Леонідас Цаніс.

Джерело: BFM