У вівторок, 23 лютого, у Грузії поліція взяла штурмом офіс лідера опозиційної партії "Єдиний національний рух", яку створив Міхеіл Саакашвілі, Ніканора Мелії і затримала його.

Про це інформує Уніан.

Спецоперація почалася о 7:30 за місцевим часом. Мелія забарикадувався у приміщенні разом зі своїми колегами. Спецпризначенців не пропускали прихильники опозиційної партії. Проте вони застосували силові засоби, зокрема сльозогінний газ, і увірвалися до приміщення. Сутичка тривала приблизно пів години.

Мелію затримали, деякі опозиціонери травмовані і потребують медичної допомоги. Також пошкоджені вікна і двері.

У Грузії поліція взяла штурмом офіс партії Саакашвілі: затримали лідера
У Грузії поліція взяла штурмом офіс партії Саакашвілі: затримали лідера

Політика звинувачують у закликах до насильства під час вуличних антиросійських протестів, які відбувалися 20 червня 2019 року. Він вважає таке рішення політично вмотивованим.


У Грузії поліція взяла штурмом офіс партії Саакашвілі

Передісторія

  • 20 червня 2019 року прихильники "Єдиного національного руху", "Європейської Грузії" та інших опозиційних партій вийшли на масові акції протесту проти курсу грузинської влади. Ця подія ще відома під назвою "ніч Гаврилова". Силовики жорстко розігнали акції протесту, застосувавши гумові кулі, водомети та сльозогінний газ. Постраждали декілька сотень людей.
  • До протестів спричинило пленарне засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я у парламенті Грузії, під час якого депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов зайняв місце спікера парламенту і провів засідання російською мовою.
  • У середу, 17 лютого, міський суд Тбілісі ухвалив рішення заарештувати Мелію нібито за відмову внести заставу. Від того дня прихильники опозиції щодня чергували в офісі Мелії, щоб перешкодити арешту політика. А вже 18 лютого прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія повідомив про те, що йде у відставку. На такий крок він пішов на знак протесту проти рішення суду про арешт Мелії.

Читайте більше новин на нашому сайті: