«У результаті спільних оперативно-слідчих заходів в рамках розслідування про порушення таємниці приватної комунікації зі зловживанням службовими повноваженнями та службовим становищем, співробітники МВС Грузії, Головної прокуратури та міністерства з виконання покарань, пробації та юридичної допомоги виявили в грузинських в'язницях апаратуру для прихованого аудіо- і відеозапису», — заявила Гіоргобіані.

За її словами, апаратуру для прослуховування та відеозапису було незаконно встановлено у низці грузинських в'язниць в період з 2006 по 2010 рр.., під час проведення там ремонтних робіт. Загалом, у списку є більше шести таких закладів.

«У результаті обшуку в установах з виконання покарань, крім зазначеної апаратури, слідчі також виявили приміщення, в якому знаходився пульт управління, оснащений спеціальною технікою для обміну даними, що давало можливість дистанційно здійснювати відео-і аудіоконтроль», — зазначила Гіоргобіані.

За її словами, слідство у справі триває, його веде Антикорупційний департамент МВС Грузії.

Нагадаємо, що незадовго до парламентських виборів 1 жовтня 2012 року, в результаті яких до влади в країні прийшла коаліція «Грузинська мрія», а «Єдиний національний рух», який був правлячою партією з часів «революції троянд» перейшов у опозицію, в Грузії вибухнув «тюремний скандал». 18 вересня минулого року МВС розповсюдило частину вилучених у в'язниці відеозаписів, на яких було зафіксовано факти знущання над в'язнями Ґлданської в'язниці №8 (яка теж є у списку в'язниць, де виявили вищезгадану апаратуру). Трохи пізніше, в той же день, в грузинських соціальних мережах і в ефірі деяких телеканалів було поширено ще жорстокіші кадри тортур в цій в'язниці, а 19 вересня телеканали оприлюднили відеозапис тортур неповнолітніх в'язнів.

Жахливі кадри тортур, побиття і зґвалтування сколихнули Грузію. В країні пройшли акції протесту з вимогою захисту прав людини та покарання всіх відповідальних за жорстоке поводження з ув'язненими. Два міністри — з виконання покарань і МВС (Хатуна Калмахелідзе і Бачо Ахалая) — пішли у відставку. За фактами катувань було порушено кримінальну справу, затримано низку працівників департаменту з виконання покарань міністерства з виконання покарань, пробації та юридичної допомоги Грузії.

Слідство у справі продовжилося за нової влади. В кінці грудня Головна прокуратура заявила, що кадри тортур ув'язнених, поширених МВС, були зняті на замовлення екс-міністра юстиції Зураба Адеішвілі, який на цей момент перебуває у розшуку.

Джерело: Новости-Грузия