Про це повідомив офіційний сайт регіональної прокуратури РФ, пише lenta.ru.

«За версією слідства, житель Хабаровська, відчуваючи неприязні стосунки до представників соціальної групи, позначеної в тексті як «біженці з України», за допомогою веб-камери і персонального комп’ютера виготовив відеоролик, після чого розмістив його в мережі інтернет», – йдеться в опублікованому повідомленні.

Крім цього, при обшуку в оселі обвинуваченого було знайдено пристрій для ведення прихованої відеозйомки, придбання якого заборонено російським законом.

Тому звинувачення було пред’явлено чоловікові за двома статтями кримінального кодексу – «Дії, спрямовані на породження ненависті, ворожнечі і приниження людської гідності групи осіб за ознаками належності до якої-небудь соціальної групи, здійснені з використанням мережі інтернет» і «Незаконне придбання спеціальних технічних засобів, призначених для негласного отримання інформації».

За першою статтею покарання може становити до двох років, а за другою – до чотирьох років позбавлення волі.

Як повідомляв «Вголос», восени в інтернеті з’явилось відео із зверненням мешканця російського міста Хабаровськ до біженців із Донбасу, в якому він обурюється наглістю та боягузтвом чоловіків зі сходу України.