«Під час перевірки інформації оперативники встановили, що організатор особисто під приводом проведення кастингів відбирав потрібних дівчат», – розповів заступник начальника ГУМВС України в Харківській області – начальник кримінальної міліції полковник міліції Ігор Сенчук.

«У 2012 році він зняв у Харкові три квартири, де розмістив комп’ютери з веб-камерами для запису «гарячого» відео. Квартири чоловік міняв раз на місяць, щоб уникнути покарання та заплутати правоохоронців», - розповів він.

Основний фігурант справи відкрив рахунки у різних закордонних банках, куди надходили кошти від клієнтів за отримані через Інтернет сексуальні послуги.
В ході слідства було встановлено, що обслуговували усіх бажаючих 15 дівчат. Вони повинні були працювати не менше 70 годин на місяць, їх оплата в середньому сягала 30 відсотків від отриманого прибутку. Вартість самого відео складала від 1,5 до 4 доларів за хвилину в залежності від країни, звідки надходило замовлення. Ймовірна сума, яку отримали організатори за свій бізнес, приблизно близько 100 тисяч доларів.

На теперішній час призначено 13 комп'ютерно-технічних та 3 фоноскопічні експертизи.

Наразі встановлюються особи усіх дівчат, які працювали раніше у підпільних веб-студіях, та місце розташування банків, на рахунок яких надходили гроші від любителів порно-продукції.

Інформація про вказані факти зареєстрована у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ч. 3 ст. 301 (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років з відповідною конфіскацією порнографічних предметів, кіно- та відеопродукції, матеріальних носіїв комп'ютерних програм, засобів їх виготовлення, розповсюдження і демонстрування.

Слідство триває.