За це чоловіка засудили до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна, пише ВВС Україна.

Однак він може вийти через кілька років. Частину терміну пану Кромському можуть зарахувати за так званим «законом Савченко»: один день попереднього ув'язнення як два дні позбавлення волі. Про це повідомила прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Прокуратура ж вимагала максимального покарання – 15 років в'язниці.

Сам пан Кромський у суді провину не визнав і просив виправдання.

У «Топаза» ще є час подати апеляцію та просити про помилування. Його захисників на засіданні не було.

Кромського звинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу – зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь в масових заворушеннях і незаконне заволодіння авто.

Слідство називає пана Кромського організатором захоплення Харківської ОДА 1 березня 2014 року, учасником побиття євромайданівців і організатором заворушень 14 березня 2014 року на вулиці Римарській.

Пана Кромського затримали 28 березня 2014 року. Наступного дня суд у Харкові обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, з-під якого він втік.

У квітні 2014 року його затримали у Донецьку та за рішенням суду взяли під варту без права внесення застави.

Гнат Кромський був учасником охорони «антимайдану» в Маріїнському парку в Києві.

Він став відомим під позивним «Топаз» після появи в інтернеті відео, знятого в таборі «антимайдану».

Зйомка обривається після того, як на автора відео нападають так звані «тітушки» і він кілька разів просить про допомогу Кромського: «Топаз, дай команду!».

Як відомо, прокуратура Харківської області просила Київський районний суд Харкова засудити Гната Кромського (позивний «Топаз») до 15 років позбавлення волі.