Як повідомляє відділ зв’язків із громадськістю ГУМВС України в Харківській області, внаслідок конфліктної ситуації до міської лікарні потрапило 9 громадян з тілесними ушкодженнями різного ступеню тяжкості.

Інформація про подію надійшла до міліції Харківщини учора близько 23:30. Група невідомих молодиків, частина яких ховали свої обличчя за балаклавами, озброєні палицями та колючо-ріжучими предметами, напали на громадян в районі вулиці Отакара Яроша в Харкові. В цьому районі розташоване студентське містечко декількох вишів.

Під час нападу постраждали громадяни України та іноземні студенти. 9 потерпілих було доставлено до лікарні невідкладної допомоги, у деяких з них медики констатували черепно-мозкові травми та непроникаючі ножові колоті рани. Постраждалим надана необхідна допомога, їх здоров’ю на сьогодні ніщо не загрожує.

У зв’язку із даною ситуацією вночі весь особовий склад харківської міліції, в тому числі спецпідрозділи особливого призначення, були підняті по тривозі. Оперативні заходи щодо виявлення та затримання зловмисників тривають. Відпрацьовуються місце злочину, прилегла територія, студентські гуртожитки, встановлюються свідки події.

На теперішній час затримано 5 осіб, підозрюваних у злочині. Зараз із ними працюють слідчі органи. Встановлюються інші учасники та організатори масової бійки. Дії зловмисників кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України - ч.4 ст. 296 (хуліганство), ч.2 ст. 15 , ч.1 ст. 115 (замах на вбивство) та ч.2 ст. 187 (розбій). Максимальне покарання за вчинені злочини передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.

Як розповів очільник обласного главку міліції Анатолій Дмитрієв, з огляду на цю подію прийняте рішення про посилення заходів безпеки в місті особливо в тій частині, де проживають іноземні студенти. Кардинально переглянуто маршрути патрулів співробітників міліції громадської безпеки. З цього дня вони працюватимуть за оновленими схемами патрулювання, щоб максимально знизити ризик повторення будь-яких масових порушень громадського порядку в місті та взяти під повний контроль криміногенну ситуацію в місцях масового скупчення іноземних громадян.