У Харкові під час мітингу проти повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала СРСР Георгія Жукова сталися сутички.

Про це повідомляє “Громадське”.

Зазаначається, що акція під назвою “Ні м’яснику Жукову на мапі України” відбулася біля пам’ятника маршалу СРСР. У ній взяли участь близько 200 харків’ян. Цей мітинг приурочили до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Учасники акції принесли із собою цеглини, аби покласти їх біля постаменту пам’ятника. Вони пояснили, що цегла символізує загиблих у боях Другої світової війни під командуванням Жукова.

На противагу учасникам акції зібралися прихильники Жукова, які намагалися не дозволити активістам покласти цеглини до пам’ятника, внаслідок чого виникли сутички.

Противники Жукова також роздавали перехожим листівки на яких було зазначено: “Руки Кернеса давно вже по лікоть у наших кишенях, а руки маршала Жукова, якого він так прославляє, по лікоть в крові солдатів — українських чорнопіджачників, яких кидали в бій без підготовки, амуніції та зброї, лише з цеглиною в руці”.

Завершилась акція запуском плакату з зображенням маршала Жукова в образі “м’ясника” до неба, прив’язаним до повітряних кульок.

Додамо, що у Дніпрі провели акцію «Совок не пройде».