Про це повідомили у прес-службі УМВС України на Південній залізниці.

На місце події терміново прибуло керівництво Управління, лінійного відділу, слідчо-оперативна група, а також працівники вибухово-технічної та кінологічної служб. Про подію повідомлено СБУ, прокуратуру, МНС та інші відомства.

Як повідомив заступник начальника – начальник міліції громадської безпеки Управління МВС України на Південній залізниці полковник міліції АнатолійТолмачов, у ході проведення заходів по ст. Харків-Пасажирський було евакуйовано понад 1800 осіб.

«Правоохоронцями було проведено ретельне обстеження потягу, вокзалу та прилеглої території. Також було проведено обстеження інших потягів цього напрямку. Будь-яких вибухових речовин чи пристроїв виявлено не було», – зазначив правоохоронець.

Наразі вказана подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 259 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками). Працівники міліції проводять всі необхідні слідчо-оперативні та розшукові заходи для встановлення особи, яка надала неправдиве повідомлення про замінування.

Працівники міліції нагадують, що з червня 2012 року було посилено покарання за вчинення злочину, що стосується ст. 259 КК України. Так, згідно ч. 1. цієї статті, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Згідно ч. 2 даної статті – те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. У випадку, коли такий злочин скоять неповнолітні, відповідальність за них будуть нести їхні батьки.