«Руки геть від журналістів», «Свобода слову», «Міліція, захисти журналістів», «Дайте журналістам працювати» – з такими закликами звернулися до людей з георгіївськими стрічками телевізійники, радійники, газетярі та кореспонденти інтернет-видань, повідомляє «Радіо Свобода».

Конструктивного діалогу з проросійськими демонстрантами не вийшло.

Одна із учасниць акції, журналіст телеканалу «Україна» Наталя Нагорна приїхала до Харкова з Києва. Колега розповіла, що вирішила підтримати харківських колег, коли дізналася, як у неділю особи з георгіївськими стрічками побили кореспондента каналу «Україна» Григорія Пирлика.

Останнім часом журналісти всеукраїнських та харківських ЗМІ змушені вислуховувати на свою адресу образи та нецензурну лайку, бо, на думку проросійських сил, преса спотворює інформацію. Прибічникам федералізму видається найоб’єктивнішою робота московських телеканалів. За останній місяць агресивних нападів з боку демонстрантів зазнавали журналісти «Надзвичайних новин» (виходять на каналі ICTV), СТБ, АТН, Радіо Свобода та інших.

Стурбованість через погіршення умов роботи журналістів на Сході України висловила представник ОБСЄ зі свободи засобів інформації Дуня Міятович.