«У нас накопичується від 300 до 500 понаднормових годин за півроку . Досить нам цього терору! Кожен з нас працює за п'ятьох. Система роками економить на нас мільйони і мільярди», – заявила глава профспілки медсестер і техніків Аніцій Прашняк.

Представник страйкового комітету лікар Іван Бекавац зазначає, що «держава відмовляється оплачувати реальну вартість робочої сили, через що в підсумку страждають пацієнти».

Також, за його словами, «мінохоронздоров'я намагався залякати страйкуючих, однак рівень участі медперсоналу в акції протесту можна вважати задовільним».

За даними профспілок, у страйку, який торкнувся тільки систему стаціонару, беруть участь 70 % медперсоналу, тобто близько 40 тисяч осіб. Установи первинної медико - санітарної та швидкої допомоги працюють у звичайному режимі.

За попередніми оцінками, акція протесту може тривати тиждень.

Зазначимо , що відбулися раніше переговори профспілок з представниками міністерства охорони здоров'я не дали результатів. За повідомленнями хорватських ЗМІ , пацієнти в ряді медустанов в ці дні можуть зіткнутися з великими чергами. Найбільше проблем очікується у відділеннях хірургії.

Проте страйку не беруть участь педіатри, а також співробітники відділень інтенсивної терапії, діалізу та онкології. МОЗ, який вважає вимоги страйкуючих незаконними, попередив медустанови, що вони повинні виконувати основні діагностичні процедури і обстеження, щоб виключити виникнення надзвичайних ситуацій .

Джерело: РИА