Кнесет Ізраїлю затвердив склад нового уряду, який представив прем'єрміністр країни Біньямін Нетаньягу

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином, парламент поклав край політичній кризі, яка тривала півтора року.

"Народ хотів єдності, і це те, що він отримав", – сказав Нетаньягу, зазначивши, що прагне уникнути четвертих парламентських виборів.

Згідно його угоди з лідером партії "Кахоль-Лаван" Бенні Ганцем, який був його противником на виборах, Нетаньягу залишиться прем'єр-міністром протягом 18 місяців, після чого повинен буде передати владу своєму новому партнеру. Ганц до того, як стане прем'єром, займе в новому кабінеті посаду міністра оборони.

В уряді буде 36 міністрів – це рекордна кількість в історії Ізраїлю.

Політична криза в Ізраїлі тривала 18 місяців. В країні протягом року тричі проходили вибори, і завжди і праві, і ліві партії отримували в парламенті приблизно однакову кількість місць, що перешкоджало формуванню уряду.

За підсумками виборів у квітні і вересні 2019 року ні Ганцу, ні Нетаньягу не вдалося сформувати уряд. Після виборів у березні 2020 року Нетаньягу і Ганц провели переговори щодо формування ротаційного уряду, які успішно завершилися наприкінці квітня.

Раніше лідер партії "Лікуд" Біньямін Нетаньягу і лідер партії "Кахоль-Лаван" Бені Ганц оголосили про створення уряду "національної єдності".

Як відомо, прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль виділить на розробку вакцини від коронавірусу 60 млн доларів.