Цікаву знахідку виявили співробітники німецького журналу Der Spiegel.

Герінг мав широко відому схильність до предметів мистецтва, яку і не думав приховувати. Рейхсмаршал, якого згодом Нюрнберзький трибунал визнав одним з головних військових злочинців гітлерівської Німеччини, зібрав у своєму розкішному палаці «Карінхалл» сотні цінних предметів (картин, гобеленів, ювелірних виробів, килимів, церковних цінностей і т.д.) з усієї окупованої нацистами Європи.

За даними Der Spiegel, килим у кабінеті Меркель — це частина колекції із приблизно 600 предметів мистецтва, вкрадених гітлерівцями під час війни, які все ще знаходяться в урядових будівлях сучасної Німеччини.

Килим з колекції Герінга незабаром буде винесений з кабінету федерального канцлера, підкреслює Der Spiegel. При цьому невідомо, як він туди потрапив.

Колишній державний міністр у справах культури Німеччини Міхаель Науман, як повідомляє часопис, зажадав від уряду ФРН збільшити дотації на дослідження колекцій німецьких музеїв на предмет наявності в них творів мистецтва «трофейного» походження. Політик закликав уряд домагатися повернення законним власникам (і їхнім спадкоємцям) цінних предметів, які розграбували нацистами.

Джерело: BFM