Міністерство економічного розвитку і торгівлі України хоче підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на деякі види алкогольних напоїв.

Про це повідомляє "УНІАН".

Повідомляється, що в пояснювальній записці до проекту постанови Кабінету міністрів України "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2008 № 957 ", опублікованому на сайті міністерства, зокрема, передбачається підвищити ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 10,7%; віскі, ром і джин - на 7,3%; коньяк (бренді) - на 9,1-9,5% і вино - на 7,4-10,2%. Необхідність підвищення цін обумовлена зростанням складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих, енергоносіїв.

"Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування", - сказано в пояснювальній записці.

Зазначається, що як база розрахунків були використані звітні дані суб'єктів ринку алкогольних напоїв, скориговані з урахуванням прогнозного індексу цін виробників промислової продукції на 2018 рік. Останній раз мінімальні ціни на алкоголь були підвищені у вересні 2018 року, сказано в документі.

Додамо, що алкоголь і сигарети різко додадуть у ціні: на скільки дорогими стануть шкідливі звички.