Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що 2019-2021 роки будуть найскладнішими для обслуговування та виплати державного боргу. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

На засіданні наголошувалося, що з 2016 року обсяг державного боргу стабільно знижується і сьогодні він досяг “безпечної межі”. Зазначається, що орієнтир – зниження частки держборгу до 50,5% у 2019 році та до 41,4% у подальші роки, а також максимальне використання “дешевих і довгих” запозичень.

“Цей рік і наступні два роки – надзвичайно складні з точки зору обслуговування та виплати. Але ми маємо професійні підходи до планування, зокрема стратегічного бюджетного планування. Нам потрібно концентруватися на тому, аби частка боргу (відносно ВВП) знижувалася. Це наша стратегічна мета”, – зазначив глава уряду.

Гройсман також нагадав, що цього року третина бюджету буде направлена на оплату боргів.

“Зрозуміло, що кожен хотів би мати і вищі зарплати, і вищі пенсії, і кращу інфраструктуру. Але ми затиснуті боргом. Нам віддавати його. Тож професійне і якісне управління держборгом – це питання стабільності. ВВП має зростати, а борг зменшуватися”, – зазначив прем’єр.

Як писав “Вголос”, Холодницький заявив, що слідство саботує провадження про розкрадання в оборонці.