Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, пише УНІАН.

«У травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн/т. Враховуючи дворазову девальвацію національної валюти, прогнозована вартість на травень 2015 року –  4500-5000 грн/т, отже, ціна борошна сягатиме від 6 до 8 тисяч гривень за тонну. В підсумку, максимальна кінцева ціна на хліб – 9-10 гривень», – сказав Краснопольський.

На думку чиновника, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків.

Також він назвав ще низку ризиків, які можуть призвести до зростання ціни, а саме: стан озимих (близько 16% – слабких та зріджених посівів), військові дії, подорожчання матеріально-технічних ресурсів.

Потенційним фактором ризику є також можлива ревізія податкових пільг і введення спеціального мита на імпортні ресурси для забезпечення торгового балансу.

За словами Краснопольського, девальвація нацвалюти додатково сприяє експортній активності.

«Сьогодні зернові запаси достатні, але ми не можемо прогнозувати обсяги майбутнього врожаю, адже перезимівля озимих ще не завершена і робити прогнози рано. Тому, дбаючи про продовольчу безпеку, держава шукає компромісні та цивілізовані шляхи стримування занадто активного експорту», – резюмував він.

Однак зараз на сайті Міністерства ця публікація не доступна.

Як писав «Вголос», під час свого останнього візиту у Львів міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко повідомив, що на цьогорічну посівну кампанію в Україні потрібно приблизно 60 млрд гривень і проводитимуть її за кредитні гроші.

Він також заявив, що Україна планує цього року зробити рекордний експорт продукції рослинництва – 37 млн тонн.

«Стан посівних оцінюємо на рівні 94-96%», – зазначив Павленко.