Постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала проект рішення, який передбачає надання матеріальної виплати сім’ям загиблих киян-учасників АТО заміcть землі.

Про це повідомляє прес-служба столичної мерії.

"Сьогодні в столиці обмежені земельні запаси, тому органи виконавчої влади та місцевого самоврядування не в змозі задовольнити необхідні потреби в отриманні земельних ділянок. Таким чином, сім’ї загиблих киян-учасників АТО зможуть обирати: земля у місті, що гарантовано їм державою, або ж матеріальна допомога. Передбачається виплата у розмірі 400 прожиткових мінімумів. Станом на 1 грудня 2018 року це становило 768 тисяч гривень", – йдеться у повідомленні.

Як зазначив голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко, на сьогодні в місті налічується 363 сім’ї загиблих киян-учасників АТО,142 з них вже отримали земельні ділянки.

"Задовольнити законне право решти для столиці вкрай складно. Тому ми пропонуємо грошову компенсацію. Люди самі обиратимуть, куди їм краще спрямувати ці кошти: купити землю чи квартиру. Більше того, не всі з 142 сімей, які отримали ділянки, мають можливість їх облаштувати. Тому вони можуть передати землю до комунальної власності міста, а натомість отримати грошову допомогу», – підкреслив Міщенко.

Реалізація проекту рішення буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету міста, передбачених у міській цільовій програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 роки.

Передбачається, що розглядати питання, пов’язані з виплатою матеріальної допомоги, буде спеціальна комісія, яка працюватиме при кожній райдержадміністрації столиці.

Відповідний проект рішення мають розглянути на одному із пленарних засідань Київради.