Команда Зеленського звернулась до Уряду з пропозицією почати спільні перемовини про забезпечення країни газом.

Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на прес-службу команди Зеленського.

Повідомляється, що консультації ініційовані, щоб забезпечити надійні джерела поставок, бо досі умови поставки газу з Росії в ЄС через Україну з 1 січня 2020 року не визначені.

Також у команді Зеленського впевнені, що купувати газ на зиму потрібно вже зараз, оскільки ціни на європейському ринку знизилися.

«Ми розраховуємо на співпрацю з урядом і втілення зважених і своєчасних рішень, узгоджених з ЄС, США та іншими партнерами. Спільними зусиллями забезпечимо достатню для домівок українців кількість газу», – зазначили в команді Зеленського.

У новообраного Президента зазначили, що Україна гарантує надійне транспортування газу за європейськими правилами, проте для цього потрібно створити незалежного оператора ГТС. Цей процес буде завершено у 2019 році, але не будь-якою ціною і не в інтересах окремих політичних сил.

Нагадаємо, що Росія наразі збільшила до рекордних рівнів обсяги постачання газу до Європейського Союзу, що зробить можливим переривання транзиту газу територією України в січні 2020 року.