Про це інформує посольство України в США в Facebook.

«Проект резолюції внесла група конгресменів від Демократичної і Республіканської партій на чолі з співголовами групи дружби з Україною в Палаті представників Конгресу США Сандером Левіним, Марсі Каптуром, Брайаном Фітцпатріком і Енді Харрісом», – йдеться в повідомленні. Зазначається, що проект резолюції став «дзеркальною версією» резолюції, внесеною на розгляд сенату в березні 2018 року.

«У документі наголошується, що події 1932-1933 рр. в Україні були спланованою акцією сталінського тоталітарного режиму, яка була спрямована проти українського народу і була геноцидом», – передає посольство.

Повідомляється, що в розпорядчої частини документа включено визнання висновків Урядової комісії США по голоду в Україні від 22 квітня 1988 року, в якій зазначено, що Сталін і його оточення «вчинили в 1932-1933 роках Геноцид проти українців».

«Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються глибокі співчуття жертвам, які пережили Голодомор, і їх сім'ям, а також міститься заклик до поширення інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії», – інформує посольство.