У межах заходу Роман Коваль, голова історичного клубу «Холодний Яр», презентував книгу «Чорні перемагають. Спомини про прадідів козацтва 72 бригади». Урочистості заходу додали запрошені відомі українські музиканти.

Зокрема участь у святкуванні взяли видатний кобзар, народний артист України Тарас  Силенко, автор пісні «Меч Арея» (та ще понад 300 пісень) Живо сил-Василь Лютий, фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, автор та виконавець власних пісень Валерій Мартишко.

Роман Коваль ознайомив гостей заходу зі своєю новою книгою та наголосив, що вона зараз є дуже актуальною та проводить паралелі між полком Чорних запорожців та 72-ю бригадою ЗСУ, яку сепаратисти також назвали «чорною».

Члени історичного клубу «Холодний Яр» презентували корсунцям портрети отаманів зі Звенигородщини: Семена Гризла та Никодима Смоктія, які були відроджувачами Вільного козацтва в 20 столітті й боронили Черкащину на території 7 районів краю. Гості могли побачити особисті фото й нагороди отаманів (таких речей немає в жодному музеї).

Для наймолодших глядачів Роман Боровик, керівник ВІК «Чорні Запорожці», провів майстер-клас «гри» на козацькому тлумбасі та показав зброю, якою на початку 20 століття чорношличники били москалів.

«Велика дяка і низький уклін гостям нашого міста за їхню святу справу, за те, що знаходять можливість їздити від міста до міста, долаючи сотні кілометрів, витрачають свій особистий час і енергію на справу духовного пробудження України», − зазначила Оксана Степаненко, голова Корсунь-Шевченківської районної організації ВО «Свобода».