Насамперед, мова йде про відкриття трьох екзопланет за розміром трохи більше Землі, що обертаються всередині зон населеності своїх зірок.

Завдання апарату «Кеплер», який в даний час завершує четвертий рік своєї продуктивної роботи, полягає у відкритті нових планет.

За допомогою цього апарата вдалося виявити в цілому 100 планет за межами нашої сонячної системи. Його телескоп спрямований одночасно приблизно на 150 тисяч зірок, і він веде спостереження за невеликим ослабленням їх мерехтіння, і це може означати, що якась планета, можливо, пройшла перед зіркою і на короткий час затьмарила світло.

Хоча більшість відкриттів, зроблених за допомогою «Кеплера», за розмірами можна порівняти з Юпітером.

Останнім часом основна увага цієї місії направлена на виявлення таких планет, які за своїми розмірами і температурі відповідають нашій.

Це означає, що вони є підходящим місцем для виявлення життя. Дві з недавно виявлених потенційно жилих екзопланет обертаються навколо однієї і тієї ж зірки Kepler62, що знаходиться на відстані приблизно 1200 світлових років. Ця система нагадує нашу власну, вона полягає в загальній складності з п’яти планет, при цьому три з них знаходяться дуже близько до своєї зірки для того, щоб там могло існувати життя у відомих нам формах.

Дві найбільш віддалені від зірки планети – Kepler62e і Kepler-62f – мають радіус 1,6 і 1,4 у співвідношенні із земним, і вони роблять оборот навколо своєї материнської зірки за 122 дні і за 267 днів, відповідно. Їх материнська зірка за своїм розміром складає всього дві третини від нашого Сонця, і тому передбачувана температура на поверхні в цих світах становить мінус 3 і мінус 65 градусів за Цельсієм. Досить прохолодно, проте в цих розрахунках не враховується потенційна наявність атмосфери, яка може виконувати функцію теплої ковдри, зігріваючого планету.

Можливо, ця атмосфера забезпечує таку температуру, при якій може існувати вода в рідкому стані. Існує велика ступінь невизначеності щодо цих нових світів, тому вчені, проявляючи обережність, не поспішають робити якісь висновки.

Члени команди проекту «Кеплер» не знають, чи мають ці планети «скельні породи, атмосферу або воду».

Поки не встановлено наявність цих властивостей, експерти «не можуть визначити, заселені чи насправді ці екзопланети». Ще один новий світ, про який розповідається в журналі The Astrophysical Journal, називається Kepler-69c. Цій планеті потрібно 242 дні для того, щоб здійснити обертання навколо планети Кеплер-69, а її радуіс в 1,7 рази перевищує радіус Землі.

За існуючими оцінками, температура на поверхні цієї планети становить приємні 27 градусів Цельсія – по суті, цілком пляжна погода. З урахуванням її розмірів, поки не можна точно сказати, наскільки умови на її поверхні схожі на земні. Апарат «Кеплер» виявив в прийнятній для проживання зоні планету, яка за своїм розміром майже збігається із Землею.

Вона отримала назву Kepler-22b, а іноді її називають океанічним світом. Вчені припускають, що вона може бути покрита рідиною, проте вони не можуть бути впевнені в цьому без отримання додаткової інформації. Деякі дослідники вважають, що частина порівнянних за розміром із Землею світів можуть бути покриті великими океанами, однак поки можна тільки робити припущення щодо того, чи заповнені вони водою або який-небудь іншою рідиною. У своїй доповіді фахівці, що відкрили планету Kepler-69c, підкреслюють, що «це може бути водний світ і одночасно він може бути зовсім не схожий на будь-яку з планет сонячної системи».

Джерело: newsone.com.ua