Про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє «ТАСС.ру».

«Коли ми чуємо подібні заяви (президента України Петра Порошенка), ми очікуємо в першу чергу роз'яснень, відмовляється нинішня влада від зобов'язань, з яких нас в першу чергу цікавлять фінансові», - зазначив Пєсков.

Дана реакція пов'язана з заявою президента України Петра Порошенко в інтерв'ю «Bloomberg», в якому він назвав хабарем виділений Росією в кінці 2013 року кредит у розмірі $3 млрд. Порошенко зазначив, що РФ надала Україні кошти відразу після того, як Янукович відмовився підписати у Вільнюсі Угоду про асоціацію з ЄС.

При цьому президент заявив, що Україна демонструє відповідальну поведінку в даному питанні. Президент вважає можливим підняти на найвищому рівні питання про використання даних коштів в якості компенсації Росії за агресію перед Україною.

Відповідаючи на питання про те, чи обговорювалася тема про виплату $3 млрд між президентами Порошенко зазначив, що Володимир Путін ніколи не піднімав це питання.

У контексті того, чи варто застосовувати до даної позики умови комерційних кредитів Порошенко зазначив: «Наскільки я розумію, Росія кілька днів або тижнів тому визнала, що цей кредит досі обслуговується Міністерством фінансів, а не іншими інвесторами. У нас досі точиться дискусія - це комерційні євробонди, або державний кредит. (...) Це показує, що це були комерційні євробонди, але я думаю, що все ще буде дискусія з цього питання».