Про це повідомив координатор переселення кримських татар на Львівщину Алі Бакаєв під час брифінгу сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Алі Бакаєв розповів, що кримчани не були готові до того, що їм доведеться втікати з півострова, тим більше надовго. Тому зараз багато із них відчувають потребу в продуктах, одязі, коштах. Крім того, за словами координатора кримських татар на Львівщині, вони відчувають певний дискомфорт за те, що залежать від допомоги інших людей, тому деякі з них переїжджають в інші сім’ї, щоб дати можливість відпочити тим, в кого жили.

«Всі наші рахунки в Криму були заблоковані, ми не можемо зняти кошти із карток, тому люди дуже переживають, як будуть отримувати соціальні виплати. Відповідно у людей виникають матеріальні проблеми, адже ми не можемо жити лише на рисові та картоплі. В одязі та медичному обслуговуванні в нас проблем немає. Лікарі до нас ставляться дуже добре, приймають наших жінок на облік. Дошкільні заклади теж приймають нас добре», – розповів Алі Бакаєв.

Він додав, що виникають проблеми у кримських татар із оплатою навчання у ВЗН та переводом у інші виші країни. До прикладу, якщо в Криму навчання на певному факультеті коштує 10 тисяч гривень на рік, то в навчальних закладах Києва – 15-18 тис грн.

«Є у нас проблеми і з пропискою. У нас реєстрація – кримська. Але, якщо там дійсно все змінилося, то виходить ми є прописані в іноземній державі. У багатьох є автомобілі, права, які видали в Україні, але тепер Крим – інша країна. Це те, що людей цікавить вже зараз, але ми прогнозуємо, що проблем буде значно більше», – повідомив Алі Бакаєв.

За його словами, переважна більшість кримчан, які приїхали в Львівську область – це жінки, які мають доглядати дітей. Водночас чоловікам пропонують роботу в галузі ресторанного бізнесу, туризму. Важче знайти роботу тим, у кого медичний чи освітянський фах.