Окупований Крим з початку року прийняв 700 тис. відпочивальників.

Це зробило сезон найгіршим за три роки, написав у Facebook ексміністр курортів та туризму Автономної Республіки Крим Олександр Лієв.

Лієв наголосив, що володіє інформацією щодо щомісячного завантаження 32 об’єктів, які розміщені в Ялті, Алушті, Євпаторії, Севастополі, Коктебелі та Феодосії. Це 8 готелів та 24 санаторії. Висновок – в цьому році за 8 місяців Крим прийняв 700 тисяч відпочивальників, 600 тисяч з яких – жителі Росії. Цей сезон став найгіршим за останні 3 роки. Міст не допоміг.

Лієв написав про це після заяви окупаційної влади Криму про те, що з початку року півострів відвідали 5,8 млн туристів завдяки відкриттю мосту.

“За нашими підрахунками, які ми давали на початку року, у 2019 році півострів можуть відвідати 1,2 мільйона росіян до кінця року, 450 тисяч з яких – люди, які приїдуть за соціальними путівками, тобто, як у 2017 і у 2018 роках. Я проаналізував завантаження аеропорту “Сімферополь”, багато що є у відкритих джерелах, дещо я дістав за своїми каналами. Взяв дані української прикордонної служби – вони опубліковані у ЗМІ. Зіставив з даними щодо завантаження деяких великих готелів та санаторіїв Криму”, – розповів Лієв про підрахунок реальної кількості туристів.

Серед причин зменшення кількості відпочивальників Лієв назвав ріст ціни на туристичні послуги у Криму.

“Цей факт легко відслідкувати за динамікою вартості готельних номерів. Порівняно з 2013 роком, ціни на відпочинок у кримських базах відпочинку уже в 2016 році збільшились на 40%, а зараз, у 2019-му – вже на 70-90%”, – написав Лієв.

Як писав «Вголос», у Криму псевдовлада готує дітей до служби в армії РФ.