Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив завідувач відділу забезпечення діяльності уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Юсуф Куркчі, передає кореспондент «Вголосу».

«Кримським татарам ніхто не може заборонити молитися за своїх предків. Ба більше, попри заборони, активісти вже поклали до меморіальних пам’ятних дошок живі квіти. Випадків арештів не виявлено», – запевнив він.

Водночас Юсуф Куркчі сказав, що до Львова на заходи, присвячені 72-й річниці депортації кримськотатарського народу, мав приїхати заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, однак через утиски з боку російських окупантів і підписку про невиїзд не зміг покинути півострів.

За його словами, минулого тижня, 12 травня, представники окупаційної федеральної служби безпеки Росі затримали Ільмі Умерова й інкримінували статтю 205-та – екстремізм, тероризм.

«Ільмі Умеров отримав статус підозрюваного у справі про сепаратизм і публічні заклики до змін територіальних кордонів Російської Федерації. Нині від перебуває на підписці про невиїзд», – пояснив завідувач відділу забезпечення діяльності уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу.

Він також додав, що такі утиски громадян з проукраїнською позицією на півострові призводять до того, що люди мінімізують спілкування одне з одним.

«Коли людина перебуває на емоціях, то нею легко керувати. Через це важливо, щоб тему Криму порушували не лише 18 травня, а щодня культувати ідею того, що Крим необхідно повернути. Повірте, цього дуже чекають кримчани. Не позбавляймо їх цієї уваги і надії на повернення», – підкреслив Юсуф Куркчі.

Як писав «Вголос», кримські татари вірять, що обов’язково повернуться на рідну землю.