Ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними звинуваченнями, Національна спілка журналістів України назвала тортурами.

Про це йдеться у заяві Національної спілки журналістів України.

Як зазначив кримський адвокат Еміль Курбедінов, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, але не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі.

“Це тортури. Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою”, – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Національна спілка журналістів України  вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними звинуваченнями тримає в окупованому Криму та закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги.

Нагадаємо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москалькової через стан здоров‘я українського політв‘язня Нарімана Мемедимінова.

Напередодні Денісова обговорила з Москальковою надання медичної допомоги та звільнення бранців Кремля.