На сьогоднішній день фруктові дерева цвітуть в Севастопольському, Бахчисарайському і Нижньогірському районах півострова.

Однак кримські садівники дуже переживають з приводу того, що синоптики прогнозують суттєве зниження температури. Вже в найближчу п'ятницю, за даними Українського гідрометеоцентру, на півострові стовпчик термометра в нічний час опуститися до 2-4 ° , а таке похолодання може негативно відбитися на стані плодових дерев.

«Похолодання в період бутонізації та цвітіння може бути згубним для врожаю», - коментує ситуацію представник садівничого господарства. «Якщо плоди можуть витримати зниження температури до -2-1 °С, то квіти осипаються вже при 0 - +2 ° С. Також можуть виникнути проблеми з запиленням, оскільки при такій погоді бджоли просто перестають літати. У підсумку похолодання до +2-3 ° С і нижче може завдати серйозної шкоди врожаю», - розповів він.

Тим часом садівники говорять, що раннє цвітіння фруктових дерев не відіб'ється на терміні дозрівання плодів і збір врожаю персиків і абрикосів у Криму розпочнеться, як зазвичай, в кінці червня.

Нагадаємо, що в минулому сезоні на частку Криму довелося близько 6% врожаю кісточкових в Україні.

Джерело: АПК-Інформ