У вівторок, 11 червня, у Конституційному Суді завершився розгляд справи щодо законності розпуску Верховної Ради. Про це повідомляє «Українська правда».

Голова суду Наталя Шаптала наголосила, що надалі справу розглядатимуть під час закритого пленарного засідання під час якого і приймуть рішення.

Ухвалене рішення з’явиться на офіційному сайті КСУ.

Відповідне провадження позначили як невідкладне. Згідно із законом, на його розгляд необхідно не більше місяця.

Засідання щодо указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту тривало, з перервами, з 10 години ранку.

За цей час у суді виступив сам глава держави, його представник у КС Федір Веніславський, а також представники нардепів, які поскаржились на рішення президента і представник Ради у КС Анатолій Селіванов.
Окрім власних промов, вони також відповідали на питання одне одного і суддів.

Члени Конституційного суду, серед іншого, звернули увагу, що Верховна Рада не надала поіменний склад коаліції, відсутність якої нібито є підставою для розпуску парламенту.

Представник ВР на прохання суддів пообіцяв, що намагатиметься знайти цей список.

Також судді питали представника Зеленського про те, чому в указі відсутня конкретні підстави розпуску. Той зазначив, що законодавство не вимагає мотивувати укази президента.

Представник Зеленського Веніславський, крім того, говорив, що коаліція у Раді відсутня з 29 березня 2016 року, і що про це нібито заявляли і представники фракцій, і попередній президент Петро Порошенко.
Веніславський стверджував, що коаліція не подавала кандидатури на посади міністрів під час формування уряду Володимира Гройсмана та не підтримала більшістю жоден законопроект, внесений Кабміном. У Зеленського вважають, що це свідчить про відсутність коаліції.

Водночас, депутати, які вважають указ президента неконституційним, говорили, що він порушив право громадян обирати депутатів на 5 років і право депутатів створити нову коаліцію.