Про це розповіла начальник відділу зарахування на облік, обліку і закріплення житла та відселення Львівської міської ради Галина Мазур під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Галина Мазур зазначила, що від початку січня у квартирну чергу в міську раду записалися ще 90 людей, тобто станом на сьогодні 306 членів сімей учасників АТО, з яких 17 сімей загиблих на війні, перебувають на квартирному обліку.

Для зарахування у квартину чергу необхідно звернутися в управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Також документи можна подати в адміністративних центрах, які відкрито в районних адміністраціях.

«Загальні підстави, передбачені житловим законодавством, до сімей учасників АТО не застосовують. Якщо навіть сім’ю забезпечено житлом, тобто є норма 5 метрів, ми не дотримуємося, бо розуміємо, що ці норми дуже застарілі. Тому громадська комісія йде назустріч таким людям і зараховує їх у чергу», – сказала Галина Мазур.

Водночас заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ельвіра Колос нагадала, що в грудні минулого року Львівська міська рада виділила земельну ділянку на вул. Під Голоском під будівництво багатоквартирного будинку для учасників АТО. ЛКП «Рембуд» надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою.

За словами Ельвіри Колос, крім квартири, бійці АТО можуть отримати також земельну ділянку під індивідуальну забудову чи садівництво. Для напрацювання механізму забезпечення учасників бойових дій на Донбасі земельними ділянками під індивідуальне будівництво у Львівській обласній державній адміністрації спільно з представниками військових частин та учасників війни працює робоча група. Її учасники вивчають усі звернення, щоб забезпечити заявників земельними ділянками в населених пунктах, які межують зі Львовом.

Із заявою про отримання земельної ділянки під індивідуальну забудову до Львівської міськради звернулися понад 900 людей. Усі ці заяви скерували в обласну державну адміністрацію.

Ельвіра Колос розповіла, що Львівська міська рада вже виділила 600 тисяч гривень для розроблення містобудівної документації на виділення землі під індивідуальну забудову учасникам бойових дій.

Крім того, Головне управління Держземагентства у Львівській області, за словами чиновниці, проводить роботу з передачі заявникам земельних ділянок «під садівництво» за межами населених пунктів.