Суд китайського міста Далянь засудив громадянина Канади Ллойда Шелленберга до смертної кари за звинуваченням у контрабанді наркотиків

Суд назвав Шеллленберга ключовим учасником міжнародної змови з метою торгівлі наркотиками, повідомляє The Globe and Mail.

Його дії, згідно з вироком, мали "надзвичайно негативні наслідки". Суд і слідство вирішили, що він брав участь у схемі з доставки в Австралію 222 кілограмів метамфетаміну. Наркотик був захований в автомобільні покришки на складі в Даляні. Також у змові брав участь китайський перекладач Шелленберга.

Він виступив у суді як свідок і заявив, що підсудний змушував його купувати ножиці, рукавички і скотч для упаковки наркотику. Канадець у суді заявив про свою невинуватість. Він стверджує, що прилетів у Китай як турист.

У засудженого є десять днів, щоб оскаржити вирок. Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що керівництво країни "вкрай стурбоване" рішенням китайського суду і буде домагатися того, щоб смертний вирок не був приведений у виконання.

Шелленберга затримали 3 грудня 2014 року, коли він сів на літак в Гуанчжоу. Чотири роки потому китайський суд дав йому 15 років в'язниці за участь в контрабанді наркотиків. У грудні 2018 року прокуратура призначила новий судовий розгляд за нововиявленими обставинами.

Йому пред'явили звинувачення в участі в організованій міжнародній групі, що займається наркотрафіком. Відповідна стаття передбачає покарання аж до смертної кари.

У Канаді новий процес над Шелленбергом вважають відповіддю на затримання фінансового директора китайської компанії Huawei Мен Ваньчжоу.