Дослідники розробили новий спосіб лікування ран шлунка за допомогою мікроробота, який друкує тканини безпосередньо в тілі людини.

Вчені Університету Цінхуа висунули ідею “друк тканин безпосередньо у хворому органі” і розробили мікроробота для проведення операції, повідомляє 24 канал.

Пошкодження стінок шлунка — поширена проблема травного тракту, яка часто вимагає медикаментозної терапії або хірургічного втручання.

За допомогою ендоскопа вчені протестували мікроробота на біологічній моделі людського шлунка, таким чином зімітувати операцію по впровадженню робота і біодруку.

Вони також провели тест з біодруком в чашці для культивування клітин, щоб перевірити, наскільки ефективно пристрій покаже себе у відтворенні життєздатних клітин і загоєнні ран.

Дослідження показали, що надруковані клітини володіли високою життєздатністю, і забезпечили біологічні функції клітин в надрукованій тканині.

Один з авторів даного методу, заявив, що дослідження підтвердило ефективність цього методу в лікуванні пошкоджень стінок шлунка і стало основою для його потенційного застосування в лікуванні різних видів ран всередині тіла без хірургічного втручання.

Як повідомлялося, вчені Наваррського народного університету зробили відкриття, яке дозволить розробити більш ефективні способи лікування особливо небезпечних і невиліковних онкологічних захворювань.