У Китаї вперше з початку року закрили на карантин величезний мегаполіс через мутації ковіду.

У режимі локдауна з кінця минулого тижня перебуває Гуанчжоу - столиця провінції Гуандун з населенням 18 мільйонів чоловік.
З понеділка жителям великого промислового центру, де розташовані заводи Honda, Peugeot, Hitachi і LG, заборонено залишати місто без крайньої необхідності і двох поспіль негативних тестів на коронавірус, повідомляє Associated Press.

Принаймні два райони Гуанчжоу повністю закриті на карантин: жителям заборонено залишати свої будинки. Всім, хто відвідав ризиковані по вірусної небезпеки зони міста, наказано негайно пройти тестування.

У Гуанчжоу обмежена робота місць громадського харчування, тимчасово закриті спортзали, басейни, ряд станцій метро та інші громадські місця, зазначає Reuters.

Приводом для карантинних заходів став локальний спалах із загальним числом хворих 100 осіб.

Влада побоюється, що збудником інфекції став так званий індійський штам «дельта», який, за деякими даними, відрізняється підвищеною заразністю: хворий довше, ніж при звичайному Covid-19, переживає безсимптомний період, поширюючи частинки вірусу.

Китай, був "родоначальником вірусу", але зараз перебуває на 123-му місці в світі за новими випадками - 33 за добу.

Загальна кількість хворих з початку минулого року становить 91,3 тисячі. Це 98-е місце в світі - нижче Фінляндії, населення якої менше китайського в 253 рази.

Відставши зі стартом вакцинації від Заходу, Китай різко збільшив швидкість з березня і до початку червня в країні було здійснено 800 мільйонів уколів різними вакцинами.