У бідонах – заморожені надії сотень сімей, сперма чоловіків, які йшли на хіміотерапію і після процедури стали безплідними, жіночі яйцеклітини та вже готові ембріони, діти з пробірки. Цей безцінний матеріал мав би зберігатися в обладнаній камері за сімома замками, а натомість стоїть на підлозі у відділі кадрів.

Клієнти, які за гроші здавали найдорожче в кріобанк приватної клініки, про це не здогадуються. Як і про те, що клініки вже не існує. А починалося все з історії однієї жінки. У травні цього року Ксеня віддала сюди на збереження 7 малюків, щоб в майбутньому ще раз спробувати завагітніти. За рік жінка з’ясувала, що її діток загубили. Відтоді Ксеня пише в прокуратуру та міліцію, але за три місяці розслідування не просунулося, адже довірившись лікарю, жінка не підписала паперів.

Про те, що заклад з підмоченою репутацією тепер не існує, Ксеня дізналася від журналістів. Офіційно клініку вигнали з території Інституту педіатрії, акушерства та гінекології як недобросовісного орендаря. Виїжджати добровільно керівництво Академічної клініки не хотіло, – стверджує представник ПАГу, якому доручили “очистити територію”. Тому 5 серпня працівників приватного закладу випустили з роботи і більше не пустили.

Медсестра Ольга в один день лишилася без роботи, але більше переживає за майбутніх мамочок, якими опікувалася в клініці, бо жінок кинули посеред складного процесу. Процедури були оплачені наперед, каже Ольга. Але скаржитися в міліцію чи на телебачення ніхто з її пацієнтів не наважився, бо надто інтимні проблеми вирішували тут.

Уся бухгалтерія, документи з лікарськими таємницями та дорога апаратура досі заблоковані в будівлі за борги клініки перед ПАГом, каже його представник. А ненароджені в кріобанку стали заручниками ситуації. Бо перевезти всі пробірки оптом керівництво права не має. Кожен клієнт, який зберігає тут свої надії, має особисто звернутися із заявою, щоб забрати матеріал і підшукати для нього інший кріобанк. Наприклад, Ганна з чоловіком приїхали до закритої клініки забирати своїх малюків. Проте переживають, чи отримають, адже документів про те, що здавали їх в тутешній банк, також не підписували.

Джерело: ТСН