В Києві зареєстровано підтверджено випадок захворювання на дифтерію у школяра.

Про це повідомив 24 жовтня Центр громадського здоров'я на своїй сторінці у Facebook .

"Дитина не щеплена від хвороби через відмову батьків. Наразі хвору дитину госпіталізовано. Діагноз дифтерія встановлено 24 жовтня на підставі бактеріологічних даних. Для введення сироватки немає показів", - йдеться у дописі.

Зазначається, що хворий мав контакт із 45-ма людьми, з них 36 дітей, огляд яких заплановано на 25 жовтня. За місцем проживання та навчання організовується дезінфекція.

Центр громадського здоров'я України нагадав, що країна забезпечена дозами вакцини від дифтерії в достатній кількості в усіх регіонах. Для дорослих передбачено ревакцинацію кожні 10 років з 16-річного віку. Діти та дорослі для захисту від захворювання мають щепитися відповідно до чинного календаря щеплень. Вакцина є безкоштовною, а щепитися можна у свого сімейного лікаря.

Як повідомлялося, в Ужгородському національному університеті виявили ще 12 носіїв токсигенного штаму збудника дифтерії серед студентів, які спілкувалися з хворим, госпіталізованим 17 жовтня. Як і перший хворий, усі вони з Індії.

Вчора було прийнято рішення про припинення учбового процесу в Ужгородському національному університеті з метою не допустити поширення інфекції.

https://www.facebook.com/phc.org.ua/photos/a.354220654702669/1533812190076837/?type=3&theater