Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Працівники прокуратури Київської області спільно з працівниками  ДФС України та Головного управління боротьби з організованою злочинністю у сфері корупції СБ України затримано двох працівників керівного складу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві та начальника відділу Солом’янськогво ГУ ДФС у м. Києві за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди у сумі майже 4 млн грн.

Вказані кошти зловмисники вимагали та отримали від директора підприємства за позитивне вирішення питання щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 14 млн грн.

Під час передачі неправомірної вигоди у сумі 3 млн 800 тис. грн затримано трьох податківців. Втім, один із них вчиняв спротив при затриманні співробітникам правоохоронних органів, намагаючись втекти на автівці та створивши при цьому ряд ДТП.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.Службовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років із конфіскацією майна.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також вирішується питання щодо обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.