У Києві члени дільничних виборчих комісій у Голосіївському та Солом’янському районах підписали протоколи підрахунку голосів до завершення голосування на виборах до Ради.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

Про порушення повідомив до поліції один зі спостерігачів на виборах.

“У Голосіївському районі столиці спостерігачка повідомила у поліцію, що виявила підписаний членами дільничної виборчої комісії протокол підрахунку голосів. На той час процес голосування тривав”, – йдеться в повідомленні.

На адресу виїхала слідчо-оперативна група Голосіївського управління поліції, інформація підтвердилася; за цим фактом розпочато кримінальне провадження за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 158 Кримінального кодексу України, що передбачає від п’яти до семи років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

У поліції також повідомили про аналогічний інцидент у Солом’янському районі Києва.

“Спостерігач помітив, що члени комісії підписують незаповнений протокол підрахунку голосів та викликав поліцію. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група, яка задокументувала цей факт”, – йдеться у повідомленні.

За другим фактом також розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України, що передбачає від трьох до семи років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Як відомо, спостерігачі від Комітету виборців України у виборчих округах 207 та 210 помітили втручання з боку поліції під час голосування.