Про це повідомив юрист Станіслав Батрин.

Комісія утворюється з фахівців у галузі права з винятковим авторитетом. Комісія збиратиме докази для міжнародного трибуналу за фактами порушення прав людини, що мали місце під час мирних протестів в Україні. Комісія має за мету формування «Чорної Книги» порушень прав людини, забезпечення відновлення порушених прав громадянами, правову інформатизацію населення та надання об’єктивної оцінки подіям, що відбуваються у суспільстві.

Виступатимуть: Володимир Василенко, Надзвичайний і Повноважений посол, суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії, Олег Березюк, голова Українського юридичного товариства, Микола Сірий, кандидат юридичних наук, Володимир В’ятрович, кандидат історичних наук, Євген Сверстюк (доктор філософії, політв’язень).

Учасники повідомлять про первинні завдання та напрями діяльності Комісії, її персональний склад, структуру керівних органів, а також розкриють механізм співпраці з громадськістю.

Нагадаємо, раніше найбільша партія Євросоюзу – Європейська Народна партія, у своїй резолюції щодо України наголосила, що ті, хто дозволяє застосування насильства проти протестуючих в Україні, повинні бути притягнути до відповідальності згідно з міжнародним правом та перед Гаазьким трибуналом.

Джерело: УНН