Про це повідомляє Укрінформ.  

«І саме в цих обставинах – маю на увазі агресію з боку РФ – театр став тим храмом, де народжується новий імпульс до житття. Саме театр є зараз тією арт-терапією, яка допомагає нам у складних умовах», – підкреслив міністр культури Євген Нищук, подякувавши колегам за те, що вони їздять на Схід і на деокуповані території. 

Він також зазначив, що глядачі хочуть бачити впізнавані медійні обличчя, і нині їхні бажання справджуються. 

«Тривалий час українських акторів в цьому сенсі тримали на дуже сухому пайку – щоб вони з'явилися у головних ролях десь у кіно або телесеріалах. Зараз ми отримуємо своїх зірок. Молодь особливо. Вона йде в театр, зокрема, й тому, що бачить багатьох акторів в телесеріалах і кіно. І це теж один з успіхів – відродження нарівні з українським кінематографом і українського театру», – сказав Нищук. 

Міністр також назвав подією і народження маленьких театрів і наголосив, що цей рух має бути підтриманий, бо він дає можливість реалізувати себе молодим акторам. 

«Моя мрія – щоб «Київська пектораль», яка є справді великим брендом, мала одну з номінацій, де відзначалися кращі роботи, театральні події не тільки в Києві, а й цілому по Україні. Це дуже важливо», – зазначив він, додавши принагідно, що можлива фінансова підтримка цієї ініціативи з боку міністерства. 

Нищук також вручив першу статуетку «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» народній артистці України Ларисі Кадочниковій. 

«Це не просто актриса. Це легенда, якою може гордитися українське театральне мистецтво», – наголосив він. 

26-та церемонія вручення була особливою – її відкрив парад лауреатів премії різних років, лауреати вели церемонію, вручали нагороди і виступали з творчими номерами. На початку заходу його учасники вшанували хвилиною мовчання пам'ять одного із засновників премії – народного артиста України, композитора, професора Михайла Чембержі, який помер 5 березня цього року. 

Спеціальною премією був відзначений проект Майстерні Миколи Рушковського та бібліотеки імені Лесі Українки «Театр у бібліотеці». 

Почесною грамотою Верховної Ради «За особливі заслуги перед українським народом» був нагороджений народний артист України, художній керівник і директор Театру на Подолі Віталій Малахов.   

Аж три «Київські пекторалі» отримав режисер Дмитро Богомазов: у номінації «За кращу драматичну виставу» і «За кращу режисерську роботу» – Е. Ажар «Життя попереду» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра), а також «За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)» – В. Шекспір «12 ніч, або що захочете» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

У номінації «За кращу музичну виставу» – Дж. Пуччіні «Богема» був відзначений режисер Віталій Пальчиков (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва).

«За краще виконання чоловічої ролі» нагороду отримав Лев Сомов – за роль Мадам Рози у виставі «Життя попереду» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

«За краще виконання жіночої ролі» – Анжеліка Савченко, за роль Патріції Хольман у виставі «Три товариші» (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

«За краще виконання чоловічої ролі другого плану» – Антон Соловей, за ролі Юрасіка та Альберта у виставі «Тату, ти мене любив?», режисер Станіслав Жирков (Київський академічний театр «Золоті Ворота»).

«За краще виконання жіночої ролі другого плану» – Катерина Кистень, за роль Жінки у виставі «Двоє бідних румунів, що розмовляють польською» (Новий драматичний театр на Печерську).

«За краще пластичне вирішення вистави» – Віктор Литвинов, у виставі «За двома зайцями», балетмейстер-постановник Віктор Литвинов (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка).

«За кращу сценографію» – Сергій Маслобойщиков, у виставі «За двома зайцями» (Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка).

«За кращу музичну концепцію вистави» – Олександр Бегма, у виставах «Життя попереду», «12 ніч, або що захочете» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра) та «Примари» (Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»).

«За кращий акторський дебют» – Вікторія Муштей, за роль Марлі у виставі «Бійцівський клуб», режисер Ігор Білиць (Київський театр «Актор»).

«За кращий режисерський дебют» – Анна Огій, вистава «Холодна м’ята» (Український малий драматичний театр). Анна Огій як переможець у цій номінації також отримала запрошення від Віталія Малахова поставити виставу у Театрі на Подолі. 

Як зазначалося, 2017 року у київських театрах відбулася рекордна кількість прем'єр – 84. Муніципальні столичні театри впродовж минулого року відвідало понад 700 тисяч глядачів, а загальна кількість вистав перевищила 5 тисяч, що є показником затребуваності і успіху театрів.